Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kurumumuz Hakkında

  1989 yılında K1 Tipi Ceza İnfaz Kurumu statüsünde 42 kişilik kapasite ile inşa edilip, 2008 yılında tadilata alınmak suretiyle kapasitesi 176' ya çıkartılarak, 10/03/2009 tarihli Olur’ la müstakil müdürlüğe dönüştürülen Kurumumuz da 21.10.2009 tarihinden itibaren hükümlü ve tutuklu kabul etmeye başlanılmıştır.

  İdari yönden Sulakyurt Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı olarak hizmet veren Kurum bünyesinde mahkemelerce verilen toplam cezaları 7 yıl 6 aydan az olan hükümözlüler ile koşullu salıverilmelerine 5 yıldan az süre kalan yetişkin erkek ve genç erkek hükümlüler barındırılmakta olup;

  Konum olarak İlçe merkezinin kuzeydoğusunda Yeni Mahalle, No:44, Koru Caddesi üzerinde bulunmakta; Güneyinde Sulakyurt Devlet Hastanesi, batısında hububat alım merkezi, kuzeyinde ve doğusunda özel mülkiyetli tarlalar mevcut olup, İlçe merkezine 2,5 km., Kırıkkale il merkezine ise 52 km. mesafededir.

  7703 metrekare arsa üzerine kurulu olan kurum 2500 metrekarelik alanda hizmet vermektedir. İdari bina iki katlı, diğer bölümler ise tek kattan oluşmaktadır. İdare katında 1 adet makam odası, 5 adet personel çalışma odası, 1 adet segbis odası ve 1 kütüphane; Zemin katında 1 yemekhane, 1 mutfak, 1 ambar deposu, 1 elektrik pano odası, 1 revir, 1 santral, 1 başmemurluk (Avukat görüş odası), 7 kabinden oluşan kapalı ziyaret alanı, X-Ray ve duyarlı kapı giriş noktası, 1 açık ziyaret alanı, 1 eş görüşü odası ile kantin bulunmakta olup;

  Blok kısmında tek kattan oluşan 8 adet koğuş, 8 müşahade odası, 1 kısım başmemurluk odası, 1 kapalı spor salonu, 1 psiko-sosyal görüşme odası, 1 bilgisayar odası, 1 kaloriferhane ve 1 berberhane mevcut olup; Dışarıda Jandarma karakol noktası, ziyaretçi kabul ve bekleme salonu, çamaşırhane, kömürlük yer almaktadır.

  Adres

  Yeni Mah. Koru Cad. NO:44 Sulakyurt / KIRIKKALE

  Telefon

  0 318 812 70 89

  E-Posta